Loredana

Roland DG, Fransa’nın Toulouse Şehrinde Gerçekleştirilecek Uluslararası Fab Lab Toplantısı FAB14’ün Sponsorluğunu Üstleniyor

Hamamatsu, Japonya, 10 Temmuz 2018 – Dünya çapında geniş formatlı inkjet yazıcıların ve 3D cihazlarının lider üreticisi Roland DG Corporation, global Fab Lab topluluğunun 16-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında Fransa’nın Toulouse şehrinde 14.sünü gerçekleştireceği yıllık toplantısı FAB14’ün bir kez daha sponsorluğunu üstleneceğini duyurdu.

"Üret, Öğren, Paylaş" konseptiyle faaliyet gösteren Fab Lab, üyelerine yaratıcı fikirlerini keşfetme ve geliştirme, küresel bir üretim topluluğunun bir parçası olarak bilgiyi paylaşma konusunda eşsiz yetenekler sunan çeşitli dijital üretim araçlarıyla donatılmış açık bir atölyedir. Dijital üretim sempozyumları, belirli toplumsal sorunları çözmek için iş birliği yapmayı amaçlayan atölye çalışmaları ve yerel Fab Lab’larda uygulanan yeni girişimler hakkında vaka çalışmalarını ve bilgileri paylaşmak için gerçekleştirilen oturumlar da dahil olmak üzere geniş faaliyet alanıyla Fab Lab Konferansı, dünya çapında 1.200'den fazla Fab Lab'tan üyeleri, eğitimcileri ve meraklıları birleştirmek için her yıl dünyanın farklı bir şehrinde düzenlenen bir etkinliktir.

 

Roland DG, üretimin yaratıcı potansiyelini genişletmek ve yeni değer alanları geliştirmek için dijital teknolojiyi kullanmanın ortak hedefine dayalı olarak 2013 yılından beri Fab Lab konferansına sponsor oluyor. Bir üretim öncüsü olarak Roland DG'nin kompakt, kullanımı kolay ve uygun fiyatlı inkjet yazıcıları, kesicileri ve kazıma makinaları 30 yılı aşkın süredir konsept ve fikirleri hayata geçirmek için kullanılıyor.

 

Son zamanlarda, dünya üzerinde yaşanan sorunlara yenilikçi üretim çözümleri, çevresel ve yaratıcı çözümler getirmeyi amaçlayan dünya çapında giderek büyüyen bir hareket var ve Fab Lab'ın arkasındaki konsept, bu hedefe ulaşmanın bir yolu olarak dikkat çekiyor. Roland DG'nin bir grup şirketi olan Roland DG Fransa SAS, FAB14'te Roland DG'nin VersaUV LEF-200 UV-LED flatbed inkjet yazıcısı, VersaSTUDIO BN-20 masaüstü bas/kes makinası, METAZA MPX-95 darbeli fotoğraf yazıcı ve LD-80 lazer folyo dekoratör gibi son teknoloji ürünlerinin yeteneklerini sergileyen atölye çalışmaları yapacak. Atölye katılımcıları, favori ürünlerini getirmeye ve Roland DG ürünlerinin kullanımıyla gerçekte ürünleri oluşturmadan önce yaratıcı dokunuşların nasıl ekleneceği hakkında konuşmaya davet edilecekler.

 

Roland DG Fransa SAS Başkanı Gregory Bilsen konuyla ilgili olarak, "Roland DG, Fab Lab için önerilen kazıma makinaları ve vinil kesiciler gibi ürünlerle dünya çapındaki Fab Lab girişimlerini uzun yıllar boyunca destekledi. FAB14'te, katılımcılara yaratıcılıklarını canlı tutmanın ne kadar kolay olduğunu göstermek için Roland DG'nin mevcut dijital araçlarının geniş bir yelpazesi olacak. İnsanlara, fikirlerini hayata geçirmenin neşesini ve coşkusunu keşfetme fırsatı vermeyi heyecanla bekliyoruz.” dedi.

Fab Lab Hakkında

Bir Fab Lab (üretim laboratuvarı) "hemen hemen her şeyi" yapmak amacı ile dijital imalat ve analog aletler sunan açık bir atölyedir. Bu kavram ilk olarak Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Bit ve Atom Merkezinin (CBA) Direktörü Prof. Neil Gershenfeld tarafından ileri sürülmüştür. Şu anda, 100'den fazla ülkede 1,200’ün Fab Lab bulunmaktadır.

 

FAB14 hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.fab14.org/ adresini ziyaret edin.

 

fab142_logo_lockup403x_2.jpg

Roland DG Corporation Hakkında

Roland DG Corporation; TrueVIS, SOLJET, VersaCAMM, VersaUV ve Texart serileri geniş formatlı inkjet cihazları, tabela, araç grafikleri, kişiselleştirme, giyim ve tekstil dekorasyon endüstrisi için CAMM-1 ve STIKA vinil kesiciler dahil olmak üzere, profesyonellerin ve meraklıların hayallerini gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış ürünlerin lider üreticisidir. Roland DG 2017 yılında DGSHAPE Corporation’ı dental endüstrisi için DWX kazımaların ve DWP 3D yazıcıların, medikal cihaz, endüstriyel etiketleme ve kişiselleştirme sektörü için MPX fotoğraf etkili yazıcıların ve hızlı prototiplendirme, imalat ve hobi endüstrileri için  kazıma makineleri ve masaüstü 3D yazıcıların MDX ve monoFab serisinin de içerisinde yer aldığı şirketin yenilikçi 3D ürünlerini geliştirmek ve pazarlamak için kurdu. Şirket, 200'den fazla ülkede ve dünya çapındaki bölgelerde dağıtılan ürünleri üretmek için tescilli hücre üretim teknolojisini kullanıyor.

 

Daha fazla bilgi için lütfen www.rolanddg.com.tr adresini ziyaret ediniz.

 

En çok okunan konu

Haberler

 • 12
  Jul 2018

  DGSHAPE Dünyanın İlk Lazer Folyo Dekoratörünü Pazara Sunuyor

  Daha fazlasını okuyun

 • 11
  May 2018

  Roland TrueVIS eko-solvent bas & kes çözümleri kanıtlanmış kalitesi ve maliyet etkinliği ile piyasa beklentilerinin üstüne çıkıyor…

  Daha fazlasını okuyun